Jak vybrat smoothie mixér

Smoothie je lahodný a výživný nápoj připravovaný rozmixováním ovoce či zeleniny, který je vhodný jako svačina pro vás do práce, ale také pro děti do školy. Smoothie je zdravé a výživné a proto je vhodné i pro osoby, které se chtějí starat o své tělo, popřípadě zatočit s nadbytečnými kily. Abychom však mohli smoothie mít, musíme si pořídit ten správný smoothie mixér na ovoce. A my se nyní podíváme jak na to.

Údržba

smoothymakerV první řadě bychom měli dbát na to, aby byl smoothie mixér co nejlépe udržovatelný, tedy aby se dal snadno omývat. V případě mixéru na smoothie se omývání týká pouze nádoby, protože se zbytkem přístroje nepřijdou suroviny do kontaktu. Musíme tedy dbát na to, aby byla nádoba snadno odnímatelná, lehká a vydržela i vyšší teploty vody. Nejvhodnější materiály jsou zde plast, popřípadě i sklo.

Velikost

kenwood-smoothie2go-blenderMixéry vhodné na smoothie by měly být také velmi lehce skladovatelné. Neměly by vyžadovat neustále skládání a rozkládání jednotlivých částí. Na pracovní ploše by tento mixér měl zabrat jen minimum místa, takže může být vždy kdykoliv připraven posloužit ke svému účelu.

Multifunkčnost

91dcmcoklol-_sl1500_Smoothie mixér by nikdy neměl sloužit pouze pro přípravu smoothie, ale měl by vám nabídnout absolutní multifunkčnost. Vyhýbejte se proto tem nejlevnějším přístrojům na trhu, které umožňují právě jen to, a ještě v ne moc dobré kvalitě. Tyto přístroje totiž často postrádají výkon a tak si s některými potravinami prostě vůbec neporadí. Kvalitní smoothie mixéry mají velkou škálu využití díky nejrůznějším funkcím nastavení. S jejich pomocí jsou hravě připravovat pomazánky, krémové polévky, zmrzliny, omáčky, přesnídávky, krémy a mnoho dalšího.

Výkon

smoothie-1224878_960_720Tuto otázku jsme již trochu nakousli. Výkon je zde opravdu důležitý, protože určuje jak rychle a jak kvalitně nám přístroj smoothie připraví. Mnoho lidí si myslím, že v nižším výkonem stačí prostě jen mixovat déle, ovšem to je chyba. Nižší výkon si s některými druhy potravin prostě neporadí a ty pak zůstanou v nápoji ve velkých kusech. Díky síle vytěžíte potřebné živiny a chuť. A to je přesně to, proč smoothie konzumujeme.