Levný versus drahý smoothie mixér

Smoothie je věc, která hýbe současnými trendy ve výživě. Pokud i vy přemýšlíte, že se vydáte po stopě tohoto zdravého nápoje, pak vám do začátku přinášíme několik užitečných rad.

tomato-316308_960_720Pokud stále váháte, zda si smoothie mixér na ovoce, ale i zeleninu, pořídit, máme pro vás jedno doporučení. Pokud jste vlastníkem tyčového, popřípadě klasického stolního mixéru, nic vám nebrání udělat si testovací smoothie již nyní. Najděte si správné ingredience, které vám chutnají, vložte je do mixéru, v případě tyčového mixéru do nádoby, a vše rozmixujte. Výsledek nebude tak kvalitní, jaký vám poskytne klasický mixér na smoothie, ovšem i tak získáte o tomto nápoji alespoň nějakou představu, a budete se moci rozhodovat dále. Pokud zjistíte, že je vám tato věc blízká, určitě neváhejte a smoothie mixér si kupte. Zcela jistě oceníte praktičnost tohoto přístroje.

cranberries-1334507_960_720

Při výběru se zcela jistě budete krom funkčnosti a vzhledu zajímat také o cenu samotného přístroje. Mixéry vhodné na smoothie dnes najdete v každém elektru, a proto vám doporučujeme jeho návštěvu. Výrobků je dnes celá řada a jsou mezi nimi rozdíly i několika tisíc korun. Top přístroje jsou však pro většinu lidí nejen cenově nedostupné, ale hlavně naprosto zbytečné.

afm400ek_set_gevuld_fruitPokud to se smoothie myslíte vážně, tedy budete si jej připravovat alespoň 4x v týdnu, zvolte takový mixér, který má dostatečně vysoký výkon a cenově se pohybuje spíše v horní hranici. Nic pod jeden tisíc korun rozhodně nekupujte, protože byste akorát vyhodily peníze do vzduchu. Ve vyší cenové hladině vždy najdete mixéry, které řádově předbíhají mixéry z nižších cenových skupin.

dceb412bbb8961a97a44f5ebf5ee4bd3-mmf250x250Nebojte se připlatit. Ze začátku se sice mezi přístroji za 1000 koruna za 5000 korun nebudete moci najít rozdíl, ovšem rozdíly se projeví brzy po častějším používání. Kvalita materiálů i zpracování se zde bude lišit a tím se bude lišit i životnost a schopnosti samotného přístroje.